Weronika Raczyńska

malarka / artystka urodzona w 1978 roku w Warszawie.

W latach 1997-2002 studiowała malarstwo w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie |
Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2002 roku na Wydziale Malarstwa.

W latach 2008-2010 studiowała malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
na studiach podyplomowych na Wydziale Malarstwa, które ukończyła w 2010 roku.

Miała 18 indywidualnych wystaw malarstwa i ponad 130 wystaw zbiorowych w Polsce i między innymi we Francji, w Mołdawii, w Niemczech, w Rumunii, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w Szwajcarii, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. W 2014 roku uczestniczyła w trwającym miesiąc plenerze malarskim z Drezdeńską Grupą Artystów / Dresdner Künstlergruppe w Dreźnie (Niemcy). W 2022 roku Weronice Raczyńskiej przyznano stypendium Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Reprodukcje jej obrazów znalazły się w albumie sztuki Voices of Tomorrow i w czasopismach o sztuce, między innymi w „Contemporary Celebrity Masters” i w „Spotlight Contemporary Art Magazine”, a także w kilkudziesięciu innych publikacjach.

Obrazy Weroniki Raczyńskiej znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i w innych krajach Europy, a także na Filipinach, w Nowej Zelandii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz w kolekcjach publicznych: Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach i Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku.

Mieszka i pracuje w Warszawie.

NAGRODY:

WYBRANE WYSTAWY INDYWIDUALNE:

WYBRANE WYSTAWY ZBIOROWE: